lc
Home arrow Vzdelávacie aktivity

Vzdelávacie aktivity 2017

Kultúrno-vzdelávací program


1. Lektorský výklad k stálym expozíciám a k aktuálnej výstave.
2. Tvorivé dielne realizované ako sprievodný program k aktuálnej výstave, sú prispôsobené charakteru a téme vystavených diel.
3. Tvorivé dielne venujúce sa praktickým ukážkam tvorby a procesu tvorby úžitkového umenia – tvorivé dielne tohto zamerania sa snažíme etablovať do pevného rámca každoročného harmonogramu galerijných aktivít. Naším cieľom je predovšetkým rozvíjať tvorivé schopnosti, zručnosti a sebavyjadrenie detí, zapojiť ich do tvorivej činnosti s hmatateľným výsledkom vlastnej práce. Taktiež chceme vytvárať možnosti pre rozvíjanie umeleckého vnímania detí a mládeže, a ich záujem o spoznávanie rôznych výtvarných techník.
4. Podujatia – besedy, autorské čítania, workshopy, prednášky, koncerty.
Okrem výstavnej činnosti a tvorivých dielní, pripravujeme každoročne pre svojich návštevníkov aj ďalší zaujímavý kultúrno-vzdelávací program s rozmanitým repertoárom tém, v rámci ktorého sa snažíme prelínať rôzne formy a oblasti umenia. Jedným z našich záujmových okruhov je napríklad literatúra, ktorú sme obsiahli vo svojom programe v podobe autorských čítaní, prostredníctvom ktorých predstavujeme širokému publiku našich návštevníkov tvorbu súčasných slovenských spisovateľov. V rámci prednášok pozývame do galérie široké spektrum odborníkov z oblasti umenia, kultúry a im blízkych odborov. Prednášajúci pripravujú príspevky s následným priestorom pre vzájomnú debatu z najrôznejších špecifických oblastí svojho profesionálneho pôsobenia. V neposlednom rade máme do kultúrneho programu podujatí zaradené aj hudobné projekty a koncerty. Našou snahou je tiež ponúknuť možnosť prezentácie mladej generácie našich interpretov, s dôrazom na interpretáciu diel významných hudobných skladateľov obdobia 20. storočia a súčasnosti, pričom nezabúdame na tvorbu domácej slovenskej hudobnej scény.
Kultúrno-výchovný program pripravuje galerijný pedagóg :
Mgr. art. Martin Gubric - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

 
VZDELÁVACIE AKTIVITY
Vzdelávacie aktivity 2015
Vzdelávacie aktivity 2014
Vzdelávacie aktivity 2013
Vzdelávacie aktivity 2012
Vzdelávacie aktivity 2011
Vzdelávacie aktivity 2010
Vzdelávacie aktivity 2009
Vzdelávacie aktivity 2008
Vzdelávacie aktivity 2016

Informácie o dielňach a fotografie z dielní nájdete vyššie, pod odkazmi s ročníkmi. 


Archív 

Archív vzdelávacích aktivít 2012

 
rc